facebook
linkedin
instagram

Historia

  

Wszystko zaczęło się na początku 1989 roku, kiedy to jako dwudziestosiedmioletni chłopak postanowiłem zainwestować zaoszczędzone pieniądze i założyć działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych.

 

Pierwszym autem był Star 200. Początkowo firma zajmowała się transportem krajowym, przewożąc podstawowe artykuły takie jak ziemniaki czy węgiel. Z dumą wspominam pierwszego zakupionego Liaza. Nowe auto budziło spore zainteresowania na ulicach pobliskiego Łukowa. Kolejne lata przyniosły wzrost i poszerzanie zakresu usług i tak ok. 1993 roku po zakupile Volvo z serii F, wkroczyliśmy na rynek przewozów międzynarodowych.

 

Podjęte ryzyko i ciężka praca zaowocowały zyskaniem coraz większego uznania w oczach kontrahentów, a każdy kolejny rok wiązał się z powiększaniem floty o kolejne pojazdy. 

 Scania 113, drugi pojazd firmy do przewozów miedzynarodowych.

 

Były lata 2000. Tabor liczył już kilkanaście zestawów. Od zawsze była to firma rodzinna dlatego wspólnie podjeliśmy decyzje o stworzeniu marki. Zawsze przyświecała nam pewna idea, głębokie przywiązanie do regionu, historii i okolicznego środowiska. Z racji na bliskość unikatowego na skalę kraju rezerwatu przyrody JATA. Decyzja była prosta, firma przyjęła nazwę Jata-Trans. Ponizej przedstawione jest ujęcie graficzne, pierwsze logo.

 

 

Rok 2004 był przełomowy. Dokonaliśmy zakupu 10 nowych zestawów Volvo FH. Inwestycja ta była największą od początku istnienia firmy. 

Kolejne rozszeżenie taboru miało miejsce w 2006 roku kiedy to flota powiekszyła się o 20 nowych egzemplarzy aut Volvo FH 440.

Obecna siedzibie firmy (2007 rok )

 

W 2007 roku siedziba została przeniesiona w nową likalizację. Od tego czasu działamy pod adresem Łuków ul. Wójtostwo 23. Znajduje się tu biuro, zaplecze warsztatowe oraz magazyn przeładunkowy. 

 

Z racji szybkiego powiększanie się floty rok później dokonaliśmy zakupu pierwszej pomocy drogowej. Ponizsze zdjęcie prezentuje zakupioną Scanie 500. Był to kolejny krok w podniesieniu elastyczności i niezawodności w świadczeniu usług transportowych. 

  

 

 

W 2011 roku firma zmieniła formę prawną z osobowej działalności gospodarczej na osobową spółkę jawną. Od tego czasu działamy pod marką Jata Trans  jako Stępnicki Sp J. Prawna forma spółki jawnej zapewnia zamksymalizowanie bezpieczeństwa dla naszych kontrahentów oraz optymalizuje swobodę działania firmy jako  biznesu.

Obecnie Jata Trans tworzy ponad 200 osób. Codziennie po drogach całej europy porusza się ponad 130 naszych ciężarówek, własna nowoczesna pomoc drogowa czy pomoc mobilna. Siedziba firmy przekracza obszar 3,5 ha a zakres świadczonych usług wykracza poza ramy transportu międzynarodowego.  Jata Trans to codzienna, ciężka praca setek osób. Od początku istnienia stawiamy na ludzi. Odpowiednio skompletowany zespół czyni nas bezkonkurencyjnymi. Dzięki wiedzy oraz doświadczeniu, które zdobywamy od lat, staliśmy się specjalistami w swojej dziedzinie. Przenoszenie na siebie ryzyka związanego z międzynarodowym przewozem towarów było i jest naszym priorytetem. Oczekiwania każdego z Państwa motywują nas do rozwoju. Indywidualne podejście sprzyja rozwiązaniu każdego Waszego problemu - naszego problemu...

 

Jan Stępnicki,

założyciel Jata Trans

27 LAT DOŚWIADCZENIA

Działamy dla Państwa od 15/02/1989 r

ZATRUDNIENIE

Do dyspozycji 200 specjalistów